Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Smolarz informuje, że jest zainteresowane zakupem lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia na podstawie art. 37 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach
(Dz.U. 2022 poz. 672).

W szczególności Nadleśnictwo Smolarz zainteresowane jest zakupem nieruchomości, które:

1. bezpośrednio przylegają do gruntów pozostających w zarządzie Nadleśnictwa Smolarz,
  2. regulują przebieg granicy polno-leśnej,
  3. w Ewidencji Powszechnej Gruntów i Budynków zostały sklasyfikowane jako las (Ls). W innym przypadku powinny być przeznaczone do zalesienia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub posiadać decyzję o warunkach zabudowy z przeznaczeniem do zalesienia,
  4. posiadają uregulowany stan prawny tj. założoną księgę wieczystą, brak obciążeń na rzecz osób trzecich,
  5. są niezabudowane, wolne od naniesień,
  6. granice działki są znane, widoczne w terenie i nie są w sporze granicznym
    z sąsiadami.

W piśmie skierowanym do Nadleśnictwa prosimy o podanie:

1. adresu administracyjnego nieruchomości, tj. powiatu, gminy, obrębu ewidencyjnego, numeru działki oraz jej powierzchni,
  2. numeru księgi wieczystej,
  3. w przypadku kiedy działka posiada więcej niż jednego właściciela wniosek powinien zostać złożony przez wszystkich współwłaścicieli. Nadleśnictwo nie nabywa udziałów w działkach.

W odpowiedzi zwrotnej zostaną podane wszystkie niezbędne dokumenty, potrzebne do ewentualnego dalszego procedowania sprawy.

Informujemy, że zgodnie z art. 37 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r.
o lasach (Dz.U. 2022 poz. 672) nabycie lasu lub gruntu przeznaczonego do zalesienia może nastąpić po uzyskaniu pisemnej zgody Dyrektora Generalnego, wyrażonej na pisemny wniosek Nadleśniczego.

Podmioty zainteresowane sprzedażą lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia proszone są o kontakt pocztą tradycyjną, poprzez adres e-mail: smolarz@szczecin.lasy.gov.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 95 762 05 63.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Turniej tenisa stołowego leśników

Aktywność leśników nie ogranicza się tylko do pracy zawodowej. Oprócz troski o lasy, pracownicy Lasów Państwowych znajdują również czas m.in. na uprawianie sportu. W sobotę 8 czerwca leśnicy z terenu szczecińskiej dyrekcji LP zmierzyli się w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Organizatorem rozgrywek było Nadleśnictwo Smolarz.

W turnieju wystartowało 14 zawodniczek i 34 zawodników z 18 jednostek z terenu RDLP w Szczecinie. Rywalizowali oni w czterech kategoriach.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Ilona Jaworska z Nadleśnictwo Różańsko, II miejsce Małgorzata Suchowera z Nadleśnictwa Smolarz, a III miejsce Kamila Gibka-Krupa reprezentująca Nadleśnictwa Resko.

Wśród panów zwycięzcą turnieju został Wojciech Pokrzywka z Nadleśnictwa Rzepin. II miejsce zajął Krzysztof Golata z Nadleśnictwa Smolarz, a III miejsce Marek Sawoch z Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim.

W kategorii deblowej I miejsce zajęła reprezentacja Nadleśnictwa Resko. Na II miejscu uplasowała się para z Nadleśnictwa Dębno, a na III miejscu para z Nadleśnictwa Smolarz.

W kategorii VIP rywalizowali kierownicy jednostek. I miejsce zajął Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowogard Tadeusz Piotrowski, II miejsce Nadleśniczy Nadleśnictwa Smolarz Sławomir Kaźmierczak, a III miejsce Dyrektor Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim Cezary Florek.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Nadleśnictwa Resko. II miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Smolarz. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Nadleśnictwa Dębno.

Turniej tenisa stołowego był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji leśników. W jego trakcie wspaniałe układy choreograficzne zaprezentował utytułowany w Polsce i Europie zespół mażoretek „Dziewczęta z Buławami”, działający przy Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku i Centrum Promocji Kultury w Drzedenku. Organizacja turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie gościnność Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

Tekst: Tomasz Jerczyński, zdjęcia: Teresa Filipczak