Lista aktualności Lista aktualności

Najszybszy leśnik w Polsce

Leśnicy to ludzie o rozmaitych pasjach i pozazawodowych aktywnościach. Wśród nich ważne miejsce zajmuje sport. Ostatni weekend przyniósł kilka sportowych sukcesów leśników z Nadleśnictwa Smolarz.

W niedzielę 16 kwietnia w  49. Maratonie Dębno – najstarszym i najszybszym maratonie w Polsce - 10. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Jacek Gwóźdź, podleśniczy w Nadleśnictwie Smolarz. Spośród 863 zawodników, którzy ukończyli ponad 42-kilometrowy bieg, Jacek na metę przybiegł jako 10. z czasem 2:36:19. W swojej kategorii wiekowej był szósty. Okazał się jednak najszybszym leśnikiem w Polsce i osiągnął najlepszy czas w historii startów polskich leśników w maratonach.

Sukcesy odnieśli również pracownicy Nadleśnictwa Smolarz, którzy w sobotę 15 kwietnia wystartowali w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora RDLP w Szczecinie. W singlu pierwsze miejsce zajął Krzysztof Golata. W deblu zespół Krzysztof Golata i Sławomir Kaźmierczak zajął drugie miejsce. W klasyfikacji kobiet czwarte miejsce zajęła Małgorzata Suchowera. Po zsumowaniu punktów okazało się, że cała drużyna Nadleśnictwa Smolarz uplasowała się na trzecim miejscu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.