Lista aktualności Lista aktualności

Finał biegowego Grand Prix Szlakiem Puszczy

Biegacze zakończyli zmagania w tegorocznym cyklu Grand Prix Szlakiem Puszczy. W niedzielę pokonali ostatnią z trzech tras wiodących przez lasy Puszczy Drawskiej, zarządzane przez Nadleśnictwo Smolarz.

Na cykl Grand Prix Szlakiem Puszczy złożyły się trzy biegi na coraz dłuższych dystansach: 5, 10 i 15 km, które odbywały się kolejno 29 grudnia, 19 stycznia i 9 lutego. Sportowa rywalizacja w leśnej scenerii zgromadziła w sumie 165 biegaczy, głównie z województwa lubuskiego, północnej Wielkopolski i Pomorza Zachodniego, ale na starcie stanęli też zawodnicy z Dolnego i Górnego Śląska. Metę każdego z trzech biegów przekroczyło 91 zawodników, inni startowali tylko na wybranych dystansach.

Nadleśnictwo Smolarz po raz drugi gościło zawody biegowe zorganizowane przez Wybiegać Marzenia Karol Kazikowski. Organizatorzy i zawodnicy docenili rekreacyjne walory lasu – miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku i w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Różnorodnie ukształtowany teren i malowniczo położone Jezioro Łubówko były dodatkowymi atutami przygotowanych tras.

Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy przez cały rok do samodzielnego odkrywania rekreacyjnych walorów lasu.